Category Archives: Tulokset

Veturimiesten hiihtomestaruuskilpailut 3.3.2015 Anjala

Tulokset2015_Anjala

VR:N SALIBANDYMESTARUUSKILPAILUJEN TULOKSET 2014

 

VR:N SALIBANDYMESTARUUSKILPAILUT     14.11.2014           RUSKEASUO, HELSINKI

LOPPUTULOKSET

LOHKO

1                                                            2                                                              3                                                  4                     

 

TAMPERE 1 –           18               RIIHIMÄKI –                   4                   HELSINKI 2-            14             TAMPERE2-            4

POHJOIS-SUOMI    0               SUUNNITTELU HKI      2                    KOUVOLA                 1               KUOPIO                    6

 

POHJOIS-SUOMI-   0               SUUNNITTELU HKI –    2                     KOUVOLA-               2               KUOPIO-                  3

JYVÄSKYLÄ              11               KARJALA                          4                      SATAKUNTA           4               IMATRA                    10

 

JYVÄSKYLÄ –             2               KARJALA  –                      4                       SATAKUNTA-          3               IMATRA-                   8

TAMPERE 1             11                  RIIHIMÄKI                     3                       HELSINKI 2             6               TAMPERE 2              1

 

PUOLIVÄLIERÄT

  

TAMPERE 1 – RIIHIMÄKI  4-1,                                          KARJALA – JYVÄSKYLÄ     0-4,

HELSINKI2 – KUOPIO         3–4  rl,                                   IMATRA – SATAKUNTA      1-2 rl

 

VÄLIERÄT

 

TAMPERE 1 – SATAKUNTA   5-3                                     JYVÄSKYLÄ – KUOPIO   2-7

 

PRONSSIOTTELU

 

JYVÄSKYLÄ – SATAKUNTA      4-3

 

LOPPUOTTELU

 

TAMPERE 1- KUOPIO     5-0

 

PISTEPÖRSSI

 

  • TIMO KUUSELA, TAMPERE 1, 13+3=16
  • JANNE NOUSIAINEN, TAMPERE 1, 7+9=16
  • TIMONEN AKU-MATTI, KUOPIO, 9+5=14
  • KUMPU SAMI, JYVÄSKYLÄ, 6+8=14
  • TUONONEN JANNE, TAMPERE 1, 9+4=13
  • BRANDT JAN, HELSINKI 2, 8+4=12
  • VATANEN JANI, TAMPERE 1, 6+6=12
  • MIETTINEN MARKO, KUOPIO, 9+2=11
  • KOSKELA JUSSI, TAMPERE 1, 3+8=11

 

TAMPERE              Kuopio (2)          JYVÄSKYLÄ

KULTAA : TAMPERE 1                                                                    HOPEAA : KUOPIO                                                                   PRONSSI : JYVÄSKYLÄ

 

KAUNEIN SÄBÄÄJÄ                puolustus

KISOJEN KAUNEIN SÄBÄÄJÄTÄR                                            PUOLUSTUS UHRAUTUMISTA

 

SPECIAL THANKS TO  GREAT GM … RISTO LAURONEN and  MR  VOICEMAN  PETRI REPO…   stumarit etc etc…. arsenal …..

Kaukalopallon Magic vol 6 Hyvinkää 23.8.2014

Turku -Helsinki     4-5                            Riihimäki – Turku  4-11

Riihimäki – Hyvinkää 4-11                    Hyvinkää – Turku 3-7

Hyvinkää – Helsinki 5-5                         Riihimäki – Helsinki 0-10

 

1. Helsinki     3-2-1-0  20- 9  5 pojoa

2. Turku        3-2-o-1  22-12 4 pojoa

3. Hyvinkää   3-1-1-1  19-16 3 pojoa

4. Riihimäki   3-0-0-3  8-32  0 points

 

Kultaa Stadiin:

Henri Vesikko, Jari Siitonen, Tuomo Hirvonen, Janne Kämäräinen

Sami Elo, Mikko Pölönen, Sami Pelkonen ja Timo Kuosmanen

Tuomarit : Hyvinkään Rangers r.y

Toimitsijat : Jukka Pajuhalme, Ilmalan varikko

SALIBANDYN MAAOTTELUT Toukokuu 2014 Helsinki

SUOMI 2014 salibandy

NR LASTNAME FIRSTNAME GOALS ASSISTS TOTAL
64 BRANDT JAN 5 3 8
9 SUNDQVIST ANDERS 5 3 8
8 MOILANEN MIIKKA 4 4 8
66 VATANEN JANI 6 1 7
36 KUMPU SAMI 3 3 6
16 HÄKKINEN TEEMU 2 4 6
23 NOUSIAINEN JANNE 2 4 6
79 HYVÄRINEN JARI 2 3 5
18 KOSKELA JUSSI 4 1 5
6 OLKKONEN TUOMO 4 1 5
27 RANTANEN JERE 2 3 5
13 TUONONEN JANNE 1 3 4
11 SÖDERMAN THOMAS 2 2 4
7 MATHIS RAPHI 1 3 4
10 STRØMSBORG ANDERS 3 1 4
67 OLKKONEN JONI 2 1 3
12 GYSIN JOEL 3 0 3
4 VENZIN DAVID 2 1 3
9 TAGE-HANSEN ERIK JESPER 1 2 3
5 KRISTIANSEN JAKOB 2 1 3
5 HASSEL JUSSI 1 1 2
15 KUUSELA TIMO 0 2 2
91 MÄKELÄ JARKKO 2 0 2
4 OKSANEN JUKKA 1 1 2
21 TEPSA MIKKO 1 1 2
3 WETTERSTRÖM ANDREAS 1 1 2
4 EKLUND PÄR 1 1 2
6 BERG RIKARD 1 1 2
9 EGGIMANN ANDREAS 1 1 2
11 STREULI CHRISTIAN 1 1 2
18 WALTI DANIEL 1 1 2
17 SCHÜPBACH KURT 2 0 2
3 BERGGREN LARS 1 1 2
7 MÄKIPERÄ JOAKIM ALEKS 0 2 2
8 HEINERT EGIL 1 1 2
80 JÄRVINEN OLLI 1 0 1
1 MIETTINEN TIMO 0 1 1
5 GRANATH JENS 0 1 1
8 BRÖNNIMANN FREDY 0 1 1
10 ZUPPINGER MICHAEL 0 1 1
3 WYSS MANUEL 1 0 1
5 ROTH PATRIK 0 1 1
6 MITCHLEY TIM 1 0 1

RESULTS
NOR – FIN10-8 SWE-NOR 6-5
SWE-FIN2 0-5 FIN2-FIN1 7-4
SUI-NOR 6-1 SUI-SWE 5-2
FIN1-SWE 7-2 NOR-FIN2 3-8
FIN2-SUI 2-2 FIN1-SUI 3-3

4COUNTRIES TOURNAMENT
FIN2 3 1 0 22 9 7
SUI 2 2 0 16 8 6
FIN1 2 1 1 22 12 5
SWE 1 0 3 10 22 2
NOR 0 0 4 9 28 0

NJF TOURNAMENT
FIN2 3 0 0 20 – 7 6
FIN1 2 0 1 19 – 9 4
SWE 1 0 2 8 – 17 2
NOR 0 0 3 8 – 22 0

BEST PLAYERS

JANNE JUNTTO TROPHY ANDERS SUNDQVIST SWE
JOUNI ANTIKAINEN TROPHY JANI VATANEN FIN1
JOUNI ANTIKAINEN TROPHY TUOMO OLKKONEN FIN2
JYRKI INKINEN TROPHY ANDERS STRØMSBORG NOR
MARTIN STEINER TROPHY JOEL GYSIN SUI

FAIR PLAY

PÄR EKLUND SWE
JANNE NOUSIAINEN FIN1
TIMO MIETTINEN FIN2
JOAKIM ALEKS MÄKIPERÄ NOR
KURT SCHÜPBACH SUI

SPEAKER TROPHY
PETRI REPO FIN

KIITOS JA TACK

RISTO LAURONEN
GM

NJF Keilailu Tanska 2007

NjF keilailu tulokset 2007 Tanska