Category Archives: Tulokset

SALIBANDYTURNAUS 17.11.2017 Tampere

.

Turnaukseen osallistui 12 joukkuetta ja 133 pelaajaa sekä joitain huoltajia.

 

 LOHKO 1

 

HELSINKI – TURKU

Kenttä 1 7 – 1

Helsinki – SVEITSI

Kenttä 1 2 – 2
TURKU – SVEITSI Kenttä 1 0 – 12

Sarjatilanne:

Joukkue Ottelut Pisteet Tehdyt maalit Päästetyt maalit Maalisuhde
SVEITSI 2 3 14 2 +12
HELSINKI 2 3 9 3 +6
TURKU 2 0 1 19 -18

Jatkoon Sveitsi ja Helsinki

 

LOHKO 2

KIVIMIEHET – TAMPERE

Kenttä 2

1 – 7

TAMPERE- ETELÄ-KARJALA

Kenttä 2 3 – 2
ETELÄ-KARJALA – KIVIMIEHET Kenttä 2 6 – 3

Sarjatilanne:

Joukkue Ottelut Pisteet Tehdyt maalit Päästetyt maalit Maalisuhde
TAMPERE 2 4 10 3 +7
ETELÄ-KARJALA 2 2 8 6 +2
KIVIMIEHET 2 0 4 13 -9

 Jatkoon TAMPERE JA ETELÄ-KARJALA

LOHKO3

JYVÄSKYLÄ – SAVO

Kenttä 3

2 – 3

KARJALA – JYVÄSKYLÄ

Kenttä 3

2 – 3

SAVO – KARJALA

Kenttä 3

5 – 3

 Sarjatilanne:

Joukkue Ottelut Pisteet Tehdyt maalit Päästetyt maalit Maalisuhde
SAVO 2 4 8 5 +3
JYVÄSKYLÄ 2 2 5 5 0
KARJALA 2 0 5 8 -3

 Jatkoon SAVO ja JYVÄSKYLÄ

 LOHKO4

RIIHIMÄKI – KYMI

Kenttä 4

4 – 4

SATAKUNTA – RIIHIMÄKI

Kenttä 4

4 – 4

KYMI – SATAKUNTA

Kenttä 4

4 – 6

 

Sarjatilanne:

Joukkue Ottelut Pisteet Tehdyt maalit Päästetyt maalit Maalisuhde
SATAKUNTA 2 3 10 8 +2
RIIHIMÄKI 2 2 8 8 0
KYMI 2 1 8 10 -2

 Jatkoon SATAKUNTA ja RIIHIMÄKI

 NELJÄNNESVÄLIERÄ

SVEITSI – RIIHIMÄKI

  Kenttä 1

0 – 1

TAMPERE – JYVÄSKYLÄ

  Kenttä 2 8 – 0

SAVO – ETELÄ-KARJALA

  Kenttä 3 1 – 2

SATAKUNTA – HELSINKI

  Kenttä 4 2 – 3

 VÄLIERÄ:

TAMPERE – HELSINKI

Kenttä 1

0 – 4

ETELÄ-KARJALA – RIIHIMÄKI

Kenttä 2

1 – 3

 PRONSSIOTTELU:

TAMPERE – ETELÄ-KARJALA

Kenttä 2

5 – 4

 LOPPUOTTELU:

HELSINKI – RIIHIMÄKI

Kenttä 1

2 – 1

 

Pronssiottelu ratkaistiin rangaistuslaukauksilla, joka päättyi Tamperelaisten voittoon.

Loppuottelu oli äärimmäisen tasainen. Varsinainen peliaika päättyi maalittomaan tasapeliin. Rangaistuslaukaukset vei nimiinsä Helsinki maalein 2-1

 

Pistepörssi:

 

Pelaaja Maalit Syötöt Yhteensä
1 15 Kuusela Timo 7 2 9
2 91 Koukkari Janne 3 6 9
3 21 Allt Jani 7 0 7
4 64 Brandt Jan 5 2 7
5 13 Heino Tero 1 6 7
6 11 Miettinen Marko 4 2 6
7 12 Pulver Matthieu 4 2 6
8 14 Lautala Niko 2 4 6
9 2 Kröger Juha 1 5 6
10 4 Lumme Kari-Pekka 4 1 5
11 8 Timonen Aku-Matti 4 1 5
12 10 Sinkkonen Jani 3 2 5
13 23 Turkia Joonas 3 2 5
14 7 Okero Jussi-Pekka 3 2 5
15 9 Eggimann Andreas 3 2 5
16 13 Kivelä Pelle 2 3 5
17 14 Moilanen Miikka 3 1 4
18 87 Helttunen Jouko 3 1 4
19 11 Uetz Marc 2 2 4
20 14 Laitimo Jyri 2 2 4
21 13 Walti Daniel 3 0 3
22 15 Lehtinen Sami 3 0 3
23 29 Räsänen Ville 2 1 3
24 39 Rantanen Kimmo 2 1 3
25 44 Olander Tony 2 1 3
26 77 Tielinen Joni 2 1 3
27 8 Kinnunen Mika 2 1 3
28 9 Värri Matias 2 1 3
29 38 Lindholm Mikko 1 2 3
30 11 Moilanen Jari-Matti 2 0 2
31 12 Kuusisto Tapio 2 0 2
32 14 Pippuri Vesa 2 0 2
33 18 Viikki Sami 2 0 2
34 19 Kankaanpää Jyrki 2 0 2
35 38 Salin Jari 2 0 2
36 4 Castellucci Sandro 2 0 2
37 12 Laakso Santeri 1 1 2
38 13 Stellberg Teemu 1 1 2
39 16 Myllylä Jani 1 1 2
40 6 Mustonen Mikko 1 1 2
41 7 Wyss Manuel 1 1 2
42 14 Mielityinen Tomi 0 2 2
43 2 Nater Pascal 0 2 2
44 22 Nuija Heikki 0 2 2
45 23 Sokka Tino 0 2 2
46 3 Mathias Raphael 0 2 2
47 52 Rita Atte 0 2 2
48 55 Hassel Jussi 0 2 2
49 8 Roth Patrik 0 2 2
50 16 Kumpu Sami 1 0 1
51 2 Lahdenmaa Markus 1 0 1
52 20 Rötkö Jukka-Pekka 1 0 1
53 3 Leppänen Joni 1 0 1
54 8 Kouki Matti 1 0 1
55 87 Keskinen Mauri 1 0 1
56 9 Kuutti Jukka-Pekka 1 0 1
57 1 Tikka Matti 0 1 1
58 10 Lampi Arto 0 1 1
59 10 Viikki Seppo 0 1 1
60 2 Laukkanen Ari 0 1 1
61 25 Nykänen Aimo 0 1 1
62 3 Pirhonen Jonas 0 1 1
63 4 Koponen Mikko 0 1 1
64 42 Mailas Markus 0 1 1
65 6 Olkkonen Tuomo 0 1 1
66 71 Isotalo Joni 0 1 1
67 8 Karhu Toni 0 1 1
68 84 Jalava Petri 0 1 1
69 9 Saarinen Antti 0 1 1

Keilailun USICin mestaruuskilpailut 2017 Bulgaria Albena

Matkakertomus Albena Usic 2017

Koripallo MIKE-2017:n tulokset

                                 

VR:n PRONSSIJENGI 2017                                                               MIKEN toimitsijat & Direktoraatti 2017

vasemmalta Timi Lehtilä, Jarkko Upola, Tommi Taari, Ari Jormalainen

Reima Rene Roisko ja Eetu Marjanen.

Takana GM Jarmo ” KAVO ”Laiho.

Kuvasta puuttuu Ville ”Don” Viljakainen

 

Alla turnauksen tulokset. SP:n Arto Pennanen heitti finaalissa huikeat 32 pistettä. Tämän johdosta turnauksen direktoraatti ja tiedotusvälineet äänestivät Arton turnauksen arvokkaimmaksi pelaajaksi (MVP) ;-). Vuoden tulokkaaksi valittiin SP:n Aapo Pietiläinen.

Kiitokset pelaajille, valmentajille, tuomareille, toimitsijoille ja faneille ja hyvää kevään jatkoa!

La 8.4. 10:00 1 SYKE/LUKE   VR 36 57 Lohko A
  11:00 2 SP   LVM 83 34 Lohko B
  12:00 3 SYKE/LUKE   TIKU 41 76 Lohko A
  14:00 4 EK   LVM 78 55 Lohko B
  15:00 5 VR   TIKU 43 88 Lohko A
  16:00 6 SP   EK 63 52 Lohko B
Su 9.4. 10:00 7 TIKU EK 64 32 Välierä
  11:00 8 VR SP 36 49 Välierä
  12:00 9 SYKE/LUKE LVM 36 57 5.-6. sija
  14:00 10 EK VR 43 67 Pronssiottelu
  15:00 11 TIKU SP 43 68 Loppuottelu
               
Sijoitukset
1. SP
2. TIKU
3. VR
4. EK
5. LVM
6. SYKE/LUKE

Kaukalopallon VR mestaruuskisojen tulokset 2017

KAUKALOPALLON VR:n MESTARUUSTURNAUS pelattiin 10.3.2017 Helsingissä, turnausisäntinä toimi Hki 1 ja Hki  2 alueet.

Ottelut sujuivat hienosti , vaikkakin pelikellon summeri häiritsi alussa ja myöhemmin harkkahallin jää petti neljän ottelun jälkeen. No, silloin pääsimmekin meidän tasolle kuuluvalle jäälle pelaamaan, hulppean arenan puolelle.  Uskolliset fanijoukot velloivat katsomossa ja oikein mukava oli todeta, että entisiä VRU:n toiminnanjohtajia oli saapunut Hartwall Arenaan  jopa kaksin kappalein: Apo Rita ja Jyrki Inkinen kunnioittivat läsnäolollaan turnauspelaajia. Nykyistä en huomannut , ellei ollut runsaan yleisömeren seassa. Muutamia yleisön joukosta  kuitenkin erottautui  VRU:n toiminnassa yhä mukana olleita tai entisiä aktiiveja mm. Irja Ekegren, Soinin Keijo, Grönroos Tapani jne.  jne. Myös palkintojen jakajana kunnostautui  itse HKi 1 puh.johtaja   Jarmo ” Kavo ”  Laiho.  Kaikki ottelut tuomitsi erinomaisesti Sami Pelkonen Hyvinkäältä ja toimitsijana toimi Jukka Pajuhalme Ilmalan varikolta . Iso kiitos kaikille turnaukseen osallistuneille, haikee on fiilis , mikäli tämä kaikki yhteistekeminen loppuu

Terkuin  Timo Kuosmanen / kaukisjaosto

VRU:n hallituksen jäsen ja Hki 2 puheenjohtaja 

Harkkahallin pelit

10:00 – 10:25 HELSINKI – RIIHIMÄKI  3-6
10:30 – 10:55  TURKU – TAMPERE 4-5

11:05 – 11:30 RIIHIMÄKI – TURKU 6-3
11:35 – 12:00 TAMPERE – HELSINKI 3-3

HARTWALL Arena pelit

12:10 – 12:35 HELSINKI – TURKU  1-7
12:40 – 13:05 TAMPERE – RIIHIMÄKI 3-5  (pelattiin Finaalina ,2*20 min)

SARJATAULUKKO :

1.Riihimäki  3-3-0-0 17-9   6p    mvp ja kisojen paras  Teemu Mikkonen

2.Tampere    3-1-1-1   11-12  3p  mvp  Jussi Rantala

3.Turku         3-1-0-2  14-12  2p  mvp  Ville Tuomola

4.Helsinki     3-0-1-2    7-16  1p  mvp Tony Olander

Riihimäki voittajat  :

Ville Keskitalo mv, Teemu Mikkonen , Henry Huhtala, Mika Kuparinen, Mikko Malkamäki, Juha Sinisalo , Pentti Luoma, Jani Myllylä, Petri Turpeinen,

Vesa Pohjola, Pasi Törmä, Simo Rantala,  ja Harri Hakki Perttula

 

Tampere  hopeaa :

Jonne Pulkkinen mv, Lari Nivala, Jussi Rantala, J-P Okero, Veli-Pekka Rovio, Jukka Soini, Jarmo Ahtinen, Kukkonen ?, Ravi ? .. uupui Juku Virta

 

Pistepörssi

Henry Huhtala           Ri     6+4 = 10

Teemu Mikkonen      Ri     4+6  = 10

Tony Olander             Hki    5+1 = 6

Ville Tuomola             Tku    5+1 = 6

J-P Okero                    Tpe    5+0 = 5

Markus Lahdenmaa  Tku   3+1 = 4

Juha Sinisalo               Ri     3+1 = 4

Rauli Samuelsson      Tku   2+2 = 4

Jari Mäkinen              Tku   2+2 = 4

Jukka Soini                 Tpe    2+1 = 3

Henri Heino               Hki    1+2 = 3

Jussi Rantala              Tpe    2+0 = 2

Simo Rantala              Ri       2+0 = 2

Mikko Malkamäki      Ri      1+1  = 2

Lari Nivala                  Tpe    1+1  = 2

Timo Kuosmanen      Hki    0+2 = 2

Veli-Pekka rovio        Tpe     0+2 = 2

7 pelaaja                                         = 1

 

 

 

VRU:N SALIBANDYN MESTARUUSKILPAILUT 18.11.2016

TAMPERE         4                       SATAKUNTA     2          JYVÄSKYLÄ            3          TURKU 1

HELSINKI        1                      E-KARJALA          1                    RIHY                2          SAVO   4

 

KARJALA          2                       HELSINKI               1                    KYMI                3          RIHY    7

TAMPERE         2                      SATAKUNTA           1          JYVÄSKYLÄ            0          TURKU 1

 

E-KARJALA      1                       TAMPERE               1            SAVO                3          J-KYLÄ 10

KARJALA          1                      SATAKUNTA           1            KYMI                2          TURKU 3

 

HELSINKI        2                       TAMPERE                      1            RIHY                2          J-KYLÄ 5

KARJALA          1                      E-KARJALA                   3            KYMI                3          SAVO   4

 

KARJALA          2                       HELSINKI                     3            KYMI                11        RIHY    3

S-KUNTA          0                      E-KARJALA                   2            TURKU             2          SAVO   4

 

sijat 5-6           KARJALA – JYVÄSKYLÄ           2-3

sijat 7-8           TAMPERE – RIHY                       2-4

 

VÄLIERÄT        HELSINKI – SAVO 3-1             KYMI – ETELÄ-KARJALA 2-8

PRONSSIOTTELU                                              KYMI-SAVO 2-3 rl.

LOPPUOTTELU                                                   HELSINKI- ETELÄ-KARJALA 4-3 rl.

 

PISTEPÖRSSI

 

LAITIMO JYRI                          ETELÄ-KARJALA           6+5=11

TIMONEN AKU-MATTI          SAVO                                        5+6=11

KRÖGER JUHA                          SAVO                                        5+5=10

LAUTALA NIKO                         KYMI                                        5+5=10

MIETTINEN MARKO               SAVO                                        8+1=9

TAINIO NIKO                             KYMI                                        7+1=8

BRANDT JAN                             HELSINKI                               5+3=8

MOILANEN MIIKKA              HELSINKI                                 3+5=8

KIVELÄ PELLE                          JYVÄSKYLÄ                            5+2=7

VATANEN JANI                        TAMPERE                                 3+4=7

RUMPU SAMI                            JYVÄSKYLÄ                              2+5=7

LINDBLAD TOMMI                 JYVÄSKYLÄ                              4+2=6

STELLBERG TEEMU                RIHY                                          4+2=6

RANTANEN KIMMO                ETELÄ-KARJALA                  3+3=6

TIELINEN JONI                         ETELÄ-KARJALA                  3+3=6

MYLLYLÄ JANI                          RIHY                                          2+4=6

VIIKKI SAMI                             JYVÄSKYLÄ                              3+2=5

TYNKKYNEN TOMMI           JYVÄSKYLÄ                              1+4=5