Category Archives: Tulokset

VRU keilailun mestaruuskilpailut 14-15.4.2019 Järvenpää, tulokset

Kuvassa A-mestari: Jyri Hämäläinen (vas.) , Naiset mestari: Marketta Honkanen , B-mestari: Pasi Leiniäinen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VR2019, Järvenpää mestaruuskilpailujen tulokset

STADILLE KAUKIKSEN MESTARUUS 2019

Alkusarjan pelit

Ri- Tpe     1-1     Rexel – Jns  1-8                   LOHKO A                              LOHKO B

Hki  -Tku  9-0    Winco – Hki  2-6        Helsinki 3-3-0-0 15-3  6p     Joensuu 3-3-0-0   19-2  6p

Imr-Winco 9-2     Tku-Winco 1-5         Imatra   3-2-0-1   18-5  4p      Tampere 3-1-1-1     5-8   3p

Tpe- Rexel   4-3   Tku – Imr    1-8          Winco    3-1-0-2   9-16 2p       Riihimäki 3-1-1-1   9-13  3p

Jns- Ri        7-1     Tpe-Jns      0-4           Turku    3-0-0-3   2-20 0p        Rexel Seka 3-0-0-3 9-19 0p

Rexel – Ri  5-7     Imr-Hki         1-2

 

Alihankkijoiden finaali : Rexel Seka -Winco 5-6

 

välierät : Joensuu -Imatra 2-3  ja  Tampere -Helsinki 2-5

pronssi : Tampere -Joensuu 1-4

FINAALI : Imatra -Helsinki 4-4 >> rankkakisa 0-1 >> KULTAA HELSINKIIN

MESTARIT : maalissa Henri Viikki  , kentällä Janne Kämäräinen (c) , Jukka Halli, Teemu Reimari, Tero Kuosmanen , Jussi Hoffren, Samu Heinonen, Kristian Tammivuori, Joni Vänttinen, Jyrki Kankaanpää, Henri Heino  Manager : Timo Kuosmanen

 

Joukkuiden MVP:t                                                                                             PISTEPÖRSSI

Rexel Seka : Jari Siitonen                                                             Matti Tikka     Imatra            7+5=12

Winco : Marko Paukku                                                                 Petri Klemetti   Joensuu       8+3 =11

Turku : Markus Lahdenmaa                                                       Mikko Vaikkinen Joensuu    5+6 =11

Riihimäki : Henri Huhtala                                                           Manu Kauvo     Imatra         9+1=10

Tampere : Jukka Virta                                                                Joonas Ignatius Joensuu      7+3= 10

Joensuu : Petri Klemetti                                                             Marko Paukku  Winco             6+3= 9

Imatra : Manu Kauvo                                                                 Tero Kuosmanen  Helsinki     6+2 = 8

Helsinki : Tero Kuosmanen                                                       Samu Heinonen   Helsinki     3+5 =  8

                                                                                                      Jukka Halli    Helsinki            3+4= 7

VRU:n SALIBANDYMESTARUUSKISAT 16.11.2018 TULOKSET

LOHKO A: HELSINKI, UUSIKAUPUNKI ja SAVO

LOHKO B: RIIHIMÄKI, KIVIMIEHET ja JYVÄSKYLÄ

LOHKO C: SATAKUNTA ja KYMI

LOHKO D: ETELÄ-KARJALA, POHJOLAN LIIKENNE ja KARJALA

 

KLO 10.00       HELSINKI – UUSIKAUPUNKI              6 – 2

RIIHIMÄKI – KIVIMIEHET                                              13 – 0

ETELÄ-KARJALA – POHJOLAN LIIKENNE                8 – 1

 

KLO 10.45       UUSIKAUPUNKI – SAVO                       4 – 4

KIVIMIEHET – JYVÄSKYLÄ                                            0 – 14

SATAKUNTA – KYMI                                                        7 – 4

POHJOLAN LIIKENNE – KARJALA                             0 – 14

 

KLO 11.30       SAVO – HELSINKI                                   5 – 4

JYVÄSKYLÄ – RIIHIMÄKI                                                4 – 0

KARJALA – ETELÄ-KARJALA                                        6 – 4

 

PUOLIVÄLIERÄT

KLO 12.30         SAVO – ETELÄ-KARJALA                  2 – 5

JYVÄSKYLÄ – KYMI                              8 – 3

SATAKUNTA – RIIHIMÄKI                                          11 – 5

KARJALA – HELSINKI                                                   2 – 8

 

VÄLIERÄT

KLO 13.15       ETELÄ-KARJALA – SATAKUNTA        5 – 7

JYVÄSKYLÄ – HELSINKI                                                 6 – 2

 

KLO 14.00       PRONSSIOTTELU 

HELSINKI – ETELÄ-KARJALA                                        8 – 4

FINAALI

JYVÄSKYLÄ – SATAKUNTA                                         1 – 7

 

TUOMARIT           MR. SPEAKER PETRI REPO

TOIMITSISIJAT     KORSON PALLOILIJAT

 

PISTEPÖRSSI

  1. BRANDT JAN                     HELSINKI                          11+9= 20
  2. VIRENIUS TOMMI             JYVÄSKYLÄ                       15+4= 19
  3. RÄSÄNEN VILLE                 HELSINKI                           12+3= 15
  4. MOILANEN JARI-MATTI   KARJALA                           5+10= 15
  5. HENTUNEN JOUKO          SATAKUNTA                     5 +6= 11
  6. KIVELÄ PELLE                     JYVÄSKYLÄ                       1 +10= 11

 

TURNAUKSESSA PALKITTIIN HYVISTÄ JA POSITIIVISISTA NÄYTÖISTÄ KARJALAN JOUKKUEEN MOILANEN JA SATAKUNNAN JOUKKUEEN JUHA-PEKKA LINDHOLM.

TURNAUKSEN MVP: JOUKO HENTUNEN SATAKUNTA

KATUKORIS 11.8.2018 Jokela tulokset

 LOGISTIIKKA TOIMI !!

Lauantaina 11.8 pelattiin VRU:n Katukorismestaruudesta Jokelassa Kaukasten Voiman järjestämässä juhlakatukoris 20v tapahtuman yhteydessä, huippu olosuhteissa,lämpötilan ollessa n.22-23 ja kenttäolosuhteet olivat kunnossa.

 

Katsomossa pelejä seurasi paljon korisfaneja, mm.Koripalloliiton puheenjohtaja Antti Zitting ja Rockin Hyena Brotherssien Ilkka ”Ile” Vainio.

Päivän aikana nähtiin hienoja,tasaisia kamppailuja,oli nättejä ”give and go” ja ”fake rolleja”.

Logistiikka Lakers oli tällä kertaa taitavin,vieden komean turnauspokaalin mukanaan puhtaalla pelillä,jonka heille luovutti palkintojen jakoboodiumilla VRU:n hallituksenjäsen  Timo Magic Kuosmanen.

 

Ottelutulokset:

Lakers 10-7 Clippers

Bc Vest/Rest Finrail 9-6 Utah Usvola

Utah Usvola 6-8 Lakers

Bc Vest/Rest Finrail 11-10 Clippers

Clippers 11-7 Utah Usvola

Lakers 9-2 Bc Vest/Rest Finrail

 

VRU Katukorismestarit 2018,kolmen kärki.

Logistiikkadivisioona Lakers,kokoonpanolla Teemu Heikura,Juhani Ijäs,Eljas Koistinen,Jani Liikanen,Jani Lindqvist ja Tapani Tolonen

Kakkosia:Bc Vest/Rest Finrail Tampere.Petteri Ilomäki,Ville Kymäläinen,Sami Marjamäki,Kimmo Mark ja Jukka-Pekka Saariniemi.

Kolmosia.Matkustajaliikenne Clippers.Timi Lehtilä,Tommi Taari,Juha Vierimaa ja Ville Viljakainen.

 

Kisojen ohessa heitettiin E.V Memoriam vapaaheittokisa ja VRU:n

neljän kärjeksi muodostui tasainen nelikkö. 1.Jani Liikanen.1.Juha Vierimaa.3.Tommi Taari.3Teemu Heikura.

   

VOITTAJAT : LAKERS                                             LAKERS – CLIPPERS

 

Clipperssin miehet yrittävä kolmeen mieheen pysäyttää Lakersien Tapani Tolosta (pallollinen) Clippersien pysäyttäjinä on Tommi Taari,Ville Viljakainen ja Timi Lehtilä.

 

 

Jep,tällaista siis tällä kertaa,turnaus onnistui kokonaisuudessaan hyvin ja paikallislehdetkin olivat sen hyvin huomioineet.

 VRU-Koristerveisin Jallu Laiho /KaVo  p.0400 912426 

 

KEILAILUN VRU:n MESTARUUSKILPAILUT 15-16.4.2018 Järvenpää, tulokset

VRUn A-sarjan mestari 2018 Jyri Hämäläinen

 

VRU Keilailumestaruus 2018 Järvenpää tulokset